Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego

Pobierz

Płuco.. Są to niewielkie struktury obecne w różnych miejscach organizmu, mi.in.. B. Tchawica.. Przeczytaj tekst w podręczniku (s. 192-197) .. Jest on zbudowany z grzbie towego i brzusznego naczynia krwionośnego, które są połączone naczyniami krwionośnymi.Zadanie 3 Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego, a następnie wybierz zwierzę, u którego układ ten występuje.. Układ krwionośny jest systemem, który rozprowadza po całym organizmie krew bogatą w tlen i substancje odżywcze i.. Umieszczamy na stoliku / statywie preparat, a .Pytanie maturalne: Ile procent magnezu zawartego w naszym ciele znajduje się w kościach?Występują wśród nich formy wolno żyjące, pasożytnicze i komensalne.. Najwięcej jest go w wodzie i glebie okolic nadmorskich, a najmniej - na obszarach górskich.. Nie występują w nim serce.. Nie występują w nim serce.. Ponadto występują dosyć krótkie tętnice, z których krew wylewa się do zatok krwionośnych pozbawionych własnych ścianek.Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego, a następnie wybierz zwierzę, u którego układ ten występuje.. (0-1) W układzie tym krew krąży w zamkniętym systemie naczyń.. Podczas infekcji mogą być powiększone i bolesne.. Jest narządem odpowiedzialnym za wymianę gazową organizmu.. Dostarcza powietrze bezpośrednio do pęcherzyków płucnych.. Chroni ona komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, bierze udział w regulowaniu ciśnienia tętniczego, a także pomaga przeciwdziałać miażdżycy i chorobie wieńcowej.Układ limfatyczny, układ chłonny (łac. systema lymphaticum) - otwarty układ naczyń i przewodów, którymi płynie jeden z płynów ustrojowych - limfa, która bierze swój początek ze śródmiąższowego przesączu znajdującego się w tkankach..

Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego, a następnie wybierz.

Podkreśl nazwy trzech chorób układu oddechowego, które nie należą do chorób zakaźnych.. Jest on zbudowany z grzbie-towego i brzusznego naczynia krwionośnego,Przeczytaj poniższy opis i dopasuj do niego odpowiednią nazwę narządu.. Jedną z chorób układu oddechowego jest gruźlica.Przeanalizuj rysunek przedstawiający układ krwionośny, a następnie wykonaj polecenia.. grypa, rak krtani, angina, katar sienny, przeziębienie, astma 9.. Układ naczyń chłonnych połączony jest z układem krążenia krwi.Oprócz układu naczyń chłonnych w skład układu limfatycznego .Przeczytaj uważnie poniższy opis.. Jest to choroba wywołana przez prątki gruźlicy, zwane teżJest wspólnym odcinkiem układu oddechowego i układu pokarmowego.. Ma kształt elastycznej rury, przez którą powietrze przepływa do oskrzeli.. Wytwarza on hormony takie jak tymozyna, tymulina czy tymopoetyna.. b .U dżdżownicy występuje układ wydalniczy protonefrydialny.. U niektórych wieloszczetów znajduje się układ wydalniczy protonefrydialny.4) U dżdżownicy występuje układ wydalniczy protonefrydialny.. Ma kształt elastycznej rury, przez którą powietrze przepływa do oskrzeli.Przeczytaj poniższe stwierdzenia odnoszące się do zmian zachodzących w mięśniach .. Poniższy schemat charakteryzuje wymianę gazową wewnętrzną/ zewnętrzn ..

Przeczytaj poniższy tekst i na jego podstawie wykonaj polecenia.

Narząd ten pełni podwójną rolę - zalicza się go zarówno do układu limfatycznego, jak i endokrynnego.. Hormony są następnie przenoszone do innych narządów, gdzie wywierają swoiste działanie pobudzające lub hamujące.rola układu krwionośnego w procesie uwalniania energii.. Dorysuj na rysunku strzałki obrazujące kierunek przepływu krwi w krwiobiegu małym, zaczynając od właściwej komory serca.UKŁAD ODDECHOWY POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI 1. b) Ślimak.Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego, a następnie wybierz zwierzę, u którego układ ten występuje.. grypa, rak krtani, angina, katar sienny, przeziębienie, astma 8.. Poniżej przedstawiono budowę zewnętrzną jednego z przedstawicieli głowonogów oraz budowę układu krwionośnego głowonogów, gdzie jasnym i ciemnym kolorem oznaczono krew różniącą się stopniem utlenowania.Podkreśl nazwy trzech chorób układu oddechowego, które nie należą do chorób zakaźnych.. .ochrona układu krwionośnego Witamina C dzięki właściwościom przeciwutleniającym pełni ochronną rolę w chorobach serca i naczyń krwionośnych.. Gardło.. Zadanie 3.. Znajdujące się w worku osierdziowym serce, składa się z workowatej komory oraz z jednego, dwóch lub czterech przedsionków.. Tymozyna i tymopoetyna przyspieszają dojrzewanie limfocytów T. Tymulina stymuluje2..

Jedną z chorób układu oddechowego jest gruźlica.

Przeczytaj poniższy tekst i na jego podstawie wykonaj polecenia.. Dżdżownica należy do grupy zwierząt zwanych pierścienicami ( Annelida ) , które mają .. .rola układu krwionośnego w procesie uwalniania energii.. W układzie tym krew krąży w zamkniętym systemie naczyń.. P F 2.W układzie tym występują serce oraz dwa tzw. serca skrzelowe, będące kurczliwymi odcinkami naczyń krwionośnych.. Funkcja P F 9.. Przyporządkuj wymienionym elementomukładu oddechowego (A -C) odpowiednie opisy (1 4).. Przeczytaj poniższy tekst i na jego podstawie wykonaj polecenia.. Choroby układu krążenia związane są z uszkodzeniem narządów i tkanek wchodzących w skład układu sercowo-naczyniowego (serce, naczynia krwionośne - tętnice,Układ krążenia tych bezkręgowców jest otwarty i w dużym stopniu zredukowany.. Zawierają liczne limfocyty, a także makrofagi, które odpowiadają m.in. za oczyszczanie limfy.Przeczytaj Gruczoły dokrewne i ich hormony Układ dokrewny (inne nazwy: układ hormonalny, wewnątrzwydzielniczy, endokrynny) to zespół gruczołów, tkanek oraz komórek wytwarzających związki chemiczne zwane hormonami.. Jest narządem odpowiedzialnym za wymianę gazową organizmu.. Wpisz w odpowiednie miejsca na rysunku nazwy trzech zaznaczonych elementów układu oddechowego..

Przeczytaj opis i zaznacz, którego elementu układu odpornościowego dotyczy.

Jedną z chorób układu oddechowego jest gruźlica.. Ustawiamy obiektyw / okular o najmniejszym powiększeniu.. Jest on zbudowany z grzbietowego i brzusznego naczynia krwionośnego, które są połączone naczyniami krwionośnymi.Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego, a następnie wybierz zwierzę, u którego układ ten występuje.. W celu uzupełnienia jego niedoborów w niektórych regionach Polski dodaje się go do soli kuchennej sprzedawanej w sklepach.Przeczytaj dokładnie poniższy tekst, przedstawiający zasady przeprowadzania obserwacji mikroskopowych z wykorzystaniem szkolnego mikroskopu świetlnego, a następnie wykreśl niewłaściwe określenie, tak by był prawdziwy.. (0-1) W układzie tym krew krąży w zamkniętym systemie naczyń.. W układzie tym krew krąży w zamkniętym systemie naczyń.. (0-1) W układzie tym krew krąży w zamkniętym systemie naczyń.. Jest on zbudowany z grzbietowego i brzusznego naczynia krwionośnego, które są połączone naczynia krwionośnymi.. grypa, rak krtani, angina, katar sienny, przeziębienie, astma 0-4 p.. Przeczytaj poniższy opis układu krwionośnego, a następnie wybierz zwierzę, u którego układ ten występuje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt