Liczby mieszane klasa 4 matzoo

Pobierz

> matzoo.pl > klasa 4 > Ułamki zwykłe Temat: ZAMIANA UŁAMKÓW NA LICZBY MIESZANE ANANAS ZA 10 POPRAWNYCH ODPOWIEDZI 0 BŁĘDÓW: 0 POPRAWNYCH: DODAJ KOMENTARZ WASZE KOMENTARZE DO TEGO ZADANIA: alicja 2013-03-05 bardzo mi sie to przydało bo mamy takie cos w szkole na matematyce Droll 2012-01-11 Ewry bady pomarańcze wszyscy PACZĄ a ja tańczew zakresie 100, Tabliczka mnożenia NA CZAS, Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9, Tabliczka dzielenia.. 0 BŁĘDÓW: 0 POPRAWNYCH: DODAJ KOMENTARZ.. Udało mi się zdobyć 10 ananasów; MACIEK K. 2020-05-06.. Powtórzenie z poprzedniej lekcji: Czy już umiem?Matematyka - klasa 4 Drodzy uczniowie, kolejne nowe zadania do wykonania przed Wami.. Omówienie zadanych zadań z poprzedniej lekcji.. Calosc powinna Ci zajac maksymalnie 20-25 minut.W tym kanale znajdziesz pelny wyklad - 100% lekcji - zMATMAG.pl = KLASA 4: Spis zadań w klasie.. Czerwiec.. Proszę przygotować na biurku zeszyt, zeszyt ćwiczeń, podręcznik.. Aby uzyskać dostęp do nielimitowanego korzystania z zadań dla swojej klasy i zapisywania się w rankingu portalu, należy zarejestrować się i wykupić abonament.Zapoznajcie się z filmami "Własności prostopadłościanu i sześcianu" oraz wykonajcie ćw.. Czego chcemy się dziś nauczyć?. Na pewno w różnych zbiorach zadań znajdziesz takie przykłady właśnie dla klasy 4. matematyczne z andrzejem dudom Samolot..

Poznasz liczby mieszane.

Temat: DODAWANIE I ODEJMOWANIE - TEST .. Piłka siatkowa quiz Test.. Każda liczba pomnożona przez 2 jest po prostu podwojona.. Jaką liczbą mieszaną można zastąpić ułamek 7/ 4 Odp.Oś liczbowa - 4 klasa - Oś liczbowa - Oś liczbowa - ułamki zwykłe - Oś liczbowa - Oś liczbowa - Oś liczbowa - Oś liczbowa klasa 4 - Oś liczbowa - oś liczbowa .. Mnożenie pisemne przez liczby jednocyfrowe - klasa IV Połącz w pary.. Temat: DODAWANIE LICZB MIESZANYCH .. Niezbędny jest też dostęp do internetu.. 2*1, da nam dwa bo 1+1=2 2*2 da nam cztery, bo 2+2=4 2*3 da nam sześć, bo 3+3=6 Tym sposobem możemy pomnożyć dwójkę przez wszystkie liczby.. Ile całych kół można złożyć z tych ćwiartek i ile ćwiartek zostanie?. Zapiszcie w zeszycie; Temat: Zamiana ułamków - zadania.. ułamki zwykłe Koło fortuny.. w zakresie 100, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Zadania tekstowe: Mnożenie i dzielenie, Zadania tekstowe: Wiek, Dzielenie z resztą w zakresie 100, Zadania tekstowe: Dzielenie z resztą, Mnożenie z zerami na końcu, Dzielenie z zerami na końcu .jesteś tu: > matzoo.pl > klasa 4 > Działania na liczbach .. Odpowiedz na pytania.. : 4/159 (z podręcznika) Zad.. 2*4, da nam osiem bo 4+4=8, 2*5, da nam dziesięć bo 5+5=10 i liczymy tak dalej aż do dziesiątki.Często pewne działy posiadają część zadań powtórkowych, lub łatwiejszych zanim przejdziesz do trudniejszych..

Zapiszczie w zeszycie; Temat: Liczby mieszane.

Klasa 4 Matematyka ułamki.. Kliknij poniżej, rozwiąż ćwiczenia i prześlij rozwiązania do piątku 15.05.2020 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem.. (zajęcia on-line).. klasa Klasa 3 Klasa 4 Matematyka.Liczby mieszane , V. Ulamki zwykle , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkola podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , dlanauczyciela.plKLASA 5. : 6/159 (z podręcznika) Zad.. Jeśli otrzymasz ułamek skracalny, skróć go.Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Tomasz Gwiazda 315K views 9 years ago Liczby mieszane - lekcja dla klasy 4 Nasza Matma 3.9K views 2 years ago.c) zamienia liczby mieszane na ułamki zwykłe i odwrotnie, d) sprowadza ułamki do wspólnego mianownika, e) zaznacza ułamki na osi liczbowej, f ) porównuje ułamki, g) dodaje i odejmuje ułamki o jednakowych i różnych mianownikach, h) mnoży i dzieli ułamki przez liczby całkowite oraz przez ułamki, i) oblicza wskazany ułamek danej liczby,Klasa 4 Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4 1.. KL.4 Ułamki właściwe, niewłaściwe i liczby mieszane Sortowanie według grup.. Następnie zapoznajcie się z filmami "Obliczanie pola powierzchni prostopadłościanu" , "Obliczanie pola powierzchni sześcianu" oraz wykonajcieKlasa 4 Matematyka.. Zdobyłem 10 ananasów i 97 dobrych odpowiedzi oraz 3 błędy przypadkowe..

Klasa 4 Siatkówka klasa 4 WF.Strona Szkoły Podstawowej nr 50 im.

wg Agnieszkasob.. Będziesz za pomocą liczb mieszanych opisywać liczebność zbioru skończonego.MATMAG.pl Subscribe Na tej lekcji dowiesz się co to są ułamki niewłaściwe i jak zamieniamy je na liczby mieszane.. Liczby i działania: Ćwiczenia: Tabliczka mnożenia do 100 Tabliczka mnożenia do 100 - test wyboru Tabliczka mnożenia do 100 - puzzle Tabliczka dzielenia do 100 Tabliczka dzielenia do 100 - test wyboru Tabliczka dzielenia do 100 - puzzle Mnożenie do 1000 Mnożenie do 1000 - puzzle Dzielenie do 1000Matematyka kl. IV - Liczby mieszane Zapisz w zeszycie temat lekcji: Temat lekcji: Liczby mieszane Przeczytaj treści poniżej: Potrafisz opisać część danej całości za pomocą ułamka zwykłego.. Ułamki mega polecam.. - zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 4 matematyka ułamek jako część całości': 10000+ Ułamki zwykłe - połącz w pary Połącz w pary.. Klasa 4 Matematyka.. Ładowanie gry.. ANANAS ZA 6 POPRAWNYCH ODPOWIEDZI.. Omówienie pracy domowej z poprzedniej lekcji.. Praca domowa.. Wyobraź sobie, ze masz 7 jednakowych ćwiartek, czyli 7/ 4 koła.. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie - Klasa 4.. Dla częśći osób jest to dobry sposób na nadrobienie zaległości, lub zapoznanie się z tematem ułamków, obycie z nimi.Gdy dodajemy liczby mieszane najlepiej jest obliczać osobno sumę części całkowitych i sumę części..

Dodaj liczby mieszane, sprowadzając do najmniejszego wspólnego mianownika.

Skracanie i rozszerzanie ułamków Znajdź parę wg Januszkorus Klasa 4 Matematyka matematyka Teleturniej wg Pereirapluta Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych Połącz w pary wg Agnieszkagnutek2 Klasa 4 Matematyka mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 Połącz w pary wg AgnieszkaagnieszkaZADANIE 1 - ZAMIANA UŁAMKA NIEWŁAŚCIWEGO NA LICZBĘ MIESZANĄ - WYŁĄCZANIE CAŁOŚCI 1.. Aby go zobaczyć, konieczne jest .Zgłoś się do swojego nauczyciela po kod dostępu do platformy - znajdziesz tam wiele ciekawych zadań.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Kacper K. 2020-05-06.. DODAJ KOMENTARZ WASZE KOMENTARZE DO TEGO ZADANIA: .MATZOO to fajna strona dla klas I-VIII A także dla zerówkowiczów.. Powtórzenie z poprzednich lekcji.. Dodatkowo polecamy Polecamy również: Dział: Liczby .Powtórzenie z poprzednich lekcji: - zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych, - zamiana ułamka zwykłego na dziesiętny, - zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły oraz na liczby mieszane, - porównywanie ułamkow dziesiętnych, - jak dodaje i odejmuje się ułamki dziesiętne, - mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000.. 3.Matematyka - klasa 4 Drodzy uczniowie, kolejne zadania do wykonania.. Dodawanie pisemne 4 Matematyka Ułamki właściwe i niewłaściwe, liczby mieszane Sortowanie według grup wg Milena8 Ułamki niewłaściwe - liczby mieszane Połącz w pary wg Bradziul Ułamki niewłaściwe - liczby mieszane Połącz w pary wg Jwyzycka Rozpoznaj ułamki właściwe i niewłaściwe oraz liczby mieszane Sortowanie według grup wg Maltanka Klasa 4 MatematykaLiczby mieszane.. Drogi Użytkowniku, bez rejestracji, możesz obejrzeć listę wszystkich zadań i podejrzeć zadania w pierwszym dziale klasy.. : 6/159; Praca samodzielna.. Przeczytaj podany tekst.. Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje.Liczby mieszane i ułamki niewłaściwe na osi liczbowej Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Ułamek jako iloraz Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Odejmowanie ułamków zwykłych cz 2 Mnożenie ułamków zwykłych przez liczbę naturalną Ułamki dziesiętne Ułamek dziesiętny cz. 1 Ułamek dziesiętny cz2Dział 3 - DZIAŁANIA PISEMNE.. Udało mi się zdobyć 4 ananasy; Adam 2020-04-14 .Z tej wideolekcji dowiesz się: - czym się różni ułamek właściwy od ułamka niewłaściwego, - co to jest liczba mieszana.Bardziej wypasioną wersję tej wideole.Mnożenie przez 2 jest prostą sprawą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt